1951/9019
Stort hollandsk Louis XVI skab af mahogni. Greb og beslag af bronze. Ca. 1790. H. 260. B. 190. D. 75.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Restaureret. Fremtræder medalmindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag