1951/​9019

Stort hollandsk Louis XVI skab af mahogni. Greb og beslag af bronze. Ca. 1790. H. 260. B. 190. D. 75.

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Restaureret. Fremtræder medalmindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK