2031/277
Dessertbestik af sølv, stemplet 935, prydet med emalje, besåtende af seks gafler og seks knive. Monteret med forgyldt stål. 20. årh. L. 14 og 15,5 cm. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
47 bud