2043/1285
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Hjerteformet vedhæng af sterlingsølv med støbt dekoration i form af barn med kat og barn med bold. Sign. Heerup. Udført hos Anders Nyborg. L. 2,9 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 21. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
53 bud