12104/261
Stor morter af sten. 19. årh. H. 31. Diam. 38.
Proveniens: Aarhus Jernbane Apotek.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der er boret hul i bunden.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Dette emne er udgået