2138/14
Empire trumeau spejl i ramme af forgyldt træ, indfattet med maleri i form af et aftenlandskab med bjerge og fiskere ved en flod. 19. årh. H. 149. B. 78.
Ramme med afskalninger og mindre skader. Lærred med større afskalninger, krakeleringer og synlig sømkant foroven.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag