1250/​1557

“Ambrosius” bestik af sølv. Cohr, 20. årh. Vægt ekskl. knive 2.385 gr. (82)

Bestående af: 12 middagsknive, 14 middagsgafler, 12 middagsskeer, 7 frokostgafler, 12 dessertskeer, 3 frugtgafler, 3 kagegafler, 12 teskeer samt 7 dele serveringsbestik.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 13. december 2012

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
7.000 DKK