905/41
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
“Regn og Blæst ved Dr. Louises Bro”. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 25×20.
Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion 1934 nr. 137.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag