2350/157
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)
Siddende ung kvinde i rød kimono med et brev i hånden. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 35×28.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. december 2023
Vurdering
Hammerslag