2121/96
Et par casoletter af bronze og hvid alabst, støbt med putti og draperier, stående på dyrepoter på trepas fod. Louis XVI form. 19.-20. årh. H. 28. (2)
Mindre kanthak på trepas. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag