2121/​96

Et par casoletter af bronze og hvid alabst, støbt med putti og draperier, stående på dyrepoter på trepas fod. Louis XVI form. 19.-20. årh. H. 28. (2)

Mindre kanthak på trepas. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag