2414/867
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med blå, brun og grøn glasur på lys base i horndekoreret mønster. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 35.
Glasurfejl. Hårrevne og krakeleringer i glasur.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud