1926/97
Täbriz tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamentik, blomster og bladværk på lys bund. Persien. 20. årh. 343×251.
Slidte frynser. Ene kant delvis slidt. Større part med slitage. Skjold.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud