2437/147
To sønderjyske Louis XVI hovedvandsæg af forgyldt sølv, vaseformede, mester henholdsvis Philip Eckel Jansen, borgerskab i Sønderborg 1760 H. 6,5 cm samt Johan Adolf Müller, borgerskab i Haderslev 1789 H. 8 cm. 18. årh. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud