2148/990
Dansk møbeldesign
Fritstående 2,5 pers. sofa med ben af eg og armlæn af teak. Sæde og ryg betrukket med hhv. rød og koksgrå uld. 1960'erne. H. 78. L. 158. D. 73.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og sæde med defekter. Armlæn
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag