872/74
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En tidlig efterårsdag i skoven. Sign. P. Mønsted 1895. Olie på lærred. 76×112.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag