12024/​10

Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel

En skov. Studie. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. Lysmål 16×18. Rammemål 27×29. Indrammet.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.

Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag