12024/10
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
En skov. Studie. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. Lysmål 16×18. Rammemål 27×29. Indrammet.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020
Vurdering
Hammerslag