1831/1606
Ostindisk fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med blomster. 18.-19. årh. L. 32. B. 24.
Kanthak/glasurafskalninger. Blå farve på kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag