12038/202
Axel Stephansen (f. Ullerslev 1879, d. København 1949)
Christianskirken set fra havnen. Sign. A. Stephansen 07. Olie på lærred. Lysmål 58×40. Rammemål 75×57.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag