2120/759
Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Vase af stentøj dekoreret med grønblå glasur med grå elementer. Sign. monogram, ISLE 1926. Unik. H. 15,5. Diam. ca. 11.
Almindelig brugsslitage. Et afslag på undersiden. Smudsig.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud