2441/​9002

En italiensk sengeramme af forgyldt og blåmalet træ, rigt dekoreret med udskæringer, polstret hovedgærde. 20. årh. De ydre mål H. 155 cm. L. ca. 230 cm. W. ca. 180 cm.

Sengebunden mangler. Polstringen på hovedgærdet er voldsomt slidt. Ridser og mærker. Brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?