1946/963
Dansk møbeldesign
Hjørneskab af palisander, buet front med fire skuffer og to låger bag hvilke hylder. 1960erne. H. 141. B. 90. D. 61.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Uoriginal nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag