2446/746
Ubekendt design
Otte stole af bejdset elm. Sæde betrukket med sømbeslået naturskind. (8)
Slitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Ældre revner. Borebillehuller. Vakkelvorne. Skind med pletter, krakeleringer og rifter. Tre stole varierer fra de øvrige fem.
Vurdering