2006/399
Bombéformet svensk kommode af mahogni (?). Beslag af forgyldt bronze. Rokokoform, ca. 1930. H. 82. B. 96. D. 50.
Almindelige brugs- og alderstegn. Ganske enkelte små finérskader. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud