1251/​147

Wladislaw Chmielinski efter, 20. årh.

Gadeparti fra en østeuropæisk storby med en kane. Betegnet W. T. Chmielinski. Olie på lærred. 35×50.

Ældre malerier og antikviteter, 17. december 2012

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK