1934/535
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Komposition. Sign. med datering fra maj 1937 på bagsiden. Olie på plade. 75×84.
Original stand med små skrammer og ridser.
Moderne kunst og design, 20. august 2019
Vurdering
Hammerslag
44 bud