1949/​1309

United States Air Force ring af 14 kt. guld prydet med oval facetslebet syntetisk rød safir. Vægt ca. 19,5 g. Str. 62.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Dele af fatningen mangler og safiren fremstår med afslag.

Smykker, 4. december 2019

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
3.600 DKK