1949/1309
United States Air Force ring af 14 kt. guld prydet med oval facetslebet syntetisk rød safir. Vægt ca. 19,5 g. Str. 62.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Dele af fatningen mangler og safiren fremstår med afslag.
Smykker, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag