2143/​950

Dansk møbeldesign

Cirkulært sofabord/spisebord af teak med udtræk og justérbare ben af stål. 1950–60'erne. H. 58/73. Diam. 109. Udtrukket 169.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Plade med enkelte reparationer og ridser. Tillægsplade medfølger ikke.

Moderne kunst og design, 26. oktober 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag