2143/950
Dansk møbeldesign
Cirkulært sofabord/spisebord af teak med udtræk og justérbare ben af stål. 1950–60'erne. H. 58/73. Diam. 109. Udtrukket 169.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Plade med enkelte reparationer og ridser. Tillægsplade medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag