1946/​67

Janus la Cour, tilskrevet (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

En høj i en skovlysning. Usigneret. Olie på lærred. 28,5×42.

Mindre retoucheringer. Minimale krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag