1946/67
Janus la Cour, tilskrevet (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
En høj i en skovlysning. Usigneret. Olie på lærred. 28,5×42.
Mindre retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag