2249/623
Einar Utzon-Frank (f. Frederiksberg 1888, d. Asserbo, Melby 1955)
To kompositioner. Sign. Utzon F. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 18×13 og 27×13. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
33 bud