2445/816
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Figur af patineret eg i form af elefant. Stemplet Kay Bojesen Denmark, Copyright. Udført hos Kay Bojesen i slutningen af 1960'erne. H. 12. L. ca. 19.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte små afslag, herunder ét på snabel.
Fra
i
Vurdering
12 bud
1004503 | ||
801270 (Autobud) | ||
1004503 | ||
801270 (Autobud) | ||
1004503 | ||
801270 (Autobud) | ||
1004503 | ||
801270 (Autobud) | ||
1004503 | ||
801270 | ||
1136827 | ||
1062341 |