2425/​157

Samling pretiosa af sølv, bestående af hovedvandsæg, hjerteformet, ustemplet H. 6,5 cm, derudover lille holladnsk snusdåse H. 4,5 cm, nålehus L. 7,5 cm, pilleæske med blå translucid emalje på guillocheret grund, David Andersen 3,5×3,5 cm, hjerteformet pilleæske samt fransk barokform lågæske L. 10 cm. 18–20. årh. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

924770 (Autobud) 1.650 DKK
848737 1.600 DKK
924770 1.500 DKK