2425/157
Samling pretiosa af sølv, bestående af hovedvandsæg, hjerteformet, ustemplet H. 6,5 cm, derudover lille holladnsk snusdåse H. 4,5 cm, nålehus L. 7,5 cm, pilleæske med blå translucid emalje på guillocheret grund, David Andersen 3,5×3,5 cm, hjerteformet pilleæske samt fransk barokform lågæske L. 10 cm. 18–20. årh. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
924770 (Autobud) | ||
848737 | ||
924770 |