12102/23
Et par turkis- og diamantørestikker af forgyldt- og oxideret sterling sølv og 14 kt. guld hver prydet med facetslebet turkis omkranset af talrige enkeltslebne diamanter. L. ca. 4. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 14. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud