1921/1697
Atmos bordur af forgyldt messing og glas, timekrans af hvid emalje med arabertal. Mærket “Thirteen 13Jewels” og “Swiss 540”. No. 668068. 20. årh.s midte. H. 22 cm. W. 19,5 cm. D. 15 cm.
Glasset på forsiden mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud