2432/846
Dansk møbeldesign
To-personers sofa betrukket med rødt sømbeslået skind, ben af bejdset bøg. 1930–40'erne. L. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med skjolder, ridser og mærker.
Vurdering