2119/​81

Et par kinesiske græskarformede vaser, dekorerede i farver med bl.a. drage, guldfisk og kostelige ting. Mærket Yongzheng, men 20. årh. H. 13 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK