2119/81
Et par kinesiske græskarformede vaser, dekorerede i farver med bl.a. drage, guldfisk og kostelige ting. Mærket Yongzheng, men 20. årh. H. 13 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag