2017/55
John Beer (f. ca. 1860, d. ca. 1930)
“The Derby 1901”. Sign. John Beer. Gouache på malepap. 38×64.
Mindre afskalninger. Retoucheringer, minimale krakeleringer og enkelte ridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. april 2020
Vurdering
Hammerslag