1904/1646
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze med siddende kvindelig figur i renaissance dragt. 19. årh.s midte. H. 39. B. 31. D. 12.
Jvf. sælger er urværket og pendul er for nylig gennemgået af urmager og fungerer perfekt. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud