1832/1500
En samling hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med artikektur, svane, skibe og landskaber. 19. årh. (70)
Større og mindre kanthak og krakeleringer. Én med større afslag på bagsiden. Én med reparation.
Varia, 9. august 2018
Vurdering
Hammerslag