1832/​1500

En samling hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med artikektur, svane, skibe og landskaber. 19. årh. (70)

Større og mindre kanthak og krakeleringer. Én med større afslag på bagsiden. Én med reparation.

Varia, 9. august 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK