2435/972
Dansk møbeldesign
Sofabord af mahogni med let svungen sarg. 1940–50'erne. H. 55. L. 85. B. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flere vandskjolder. Falmet.
Vurdering