1822/37
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Parti fra Frederiksø ved Bornholm. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 50,5×68.
Mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag