1949/​8594

Grigori Ivanovich Kapustin (f. Odessa 1865, d. 1925)

Efter forliset. Usigneret. Betegnet på bagsiden G. Kapustin. Olie på træ. 22×13.

Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger og krakeleringer.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK