1949/8594
Grigori Ivanovich Kapustin (f. Odessa 1865, d. 1925)
Efter forliset. Usigneret. Betegnet på bagsiden G. Kapustin. Olie på træ. 22×13.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger og krakeleringer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag