1241/68
Hans Viggo Westergaard (f. Horsens 1870, d. Herfølge 1928)
Kunstnerens selvportræt. Sign. H. V. Westergaard 1897 Ætat:Suæ 27 (dvs. i sit 27. år). Olie på træ. 30×24.
Minimale krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og antikviteter, 8. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
34 bud