2144/548
Rund bordskål af stentøj, dekoreret med blå glasur. Udført og stemplet hos Saxbo Danmark, 94. Udført 1937–1949. H. 11. Diam. ca. 24.
Enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud