1812/504
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 52”. Et sæt på seks armstole med stel af massiv eg med indlæg af wengé. Betrukket i sæder med sort skind. Udført hos PP Møbler. (6)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||