1812/​504

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“PP 52”. Et sæt på seks armstole med stel af massiv eg med indlæg af wengé. Betrukket i sæder med sort skind. Udført hos PP Møbler. (6)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Kategori
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Solgt

Hammerslag

26.000 DKK  

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
26.000 DKK
25.000 DKK
24.000 DKK
(Autobud) 23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
19.500 DKK
16.000 DKK
(Autobud) 15.500 DKK
15.000 DKK
14.500 DKK
14.000 DKK