11946/​17

Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)

Vase af stentøj med brun glasur. Sign. monogram samt dateret 1918. Royal Copenhagen, 1. sort. Unik. H. 9,5. Diam. 11.

Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag