903/592
Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
Uden titel, 1956. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55×46. Uindrammet.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag