2115/618
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Forsvar for vinden under døren”, 1980. Sign. Ejler Bille, 48/300. Litografi i farver. Lysmål 22×16.
Litteratur: Nikolajsen og Moestrup nr. 31.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag