2008/77
Dansk skab af bemalet træ dekoreret med klassiske figurer, front med to portalformede spejlglas. Antageligt fra Roskildeegnen, 19. årh.s midte. H. 210. B. 145. D. 62.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag